Dušičkové dekorace z Majáku
Nabízíme originální dušičkové dekorace, věnečky, svícny misky a doplňky jako jsou svíčky a další. Vše je ruční výroba květiny Maják.
Už jako malá holka jsem se toulala po loukách, lesích a sbírala vše, z čeho by se dalo aranžovat. Tato vášeň mi zůstala i v dospělosti, a tak jsem ráda, že Vám svou kreativitu mohu nabídnout.
Ve vašem rodinném květinářství máme pro Vás v každém ročním období něco netradičního, tradičního a originálního. Vše do nejmenších detailů si vyrábíme sami a tak si za kvalitu ručíme a stojíme si za ní. Pokud máte rádi klasiku, rádi Vám vyhovíme. Vyrábíme věnce všech velikostí z živého jalovce, buxusu, jedle nebo sušené z voňavých šišek ozdobené staticí a jinými přírodními materiály. Dále u nás najdete doplňky, jako jsou svíčky, andělíčky, košíčky, mašličky a další.
Památka zesnulých neboli dušičky 2.listopadu
Dušičky mají dlouholetou tradici vycházející z církve, která se v tento čas modlí za svaté zemřelé.
Svátek svatých se slaví ve dnech, kdy Keltové oslavovali konec roku (svátek Samhain), který spíše odpovídá svátku Halloween, který se slaví na konci října. Je to také den, kdy Keltové věřili, že se spojuje svět živých s mrtvými a mohou se tak setkat. Živí ukazují světlem cestu mrtvým, proto se zapalují svíčky, světla či ohně. Věřili, že oheň očišťuje a světlo odhání zlé duchy.
Když Slované osídlili Evropu, jejich kultura se mísila s Keltskou, a tak se svátek Samhain pravděpodobně slavil i v České republice. Po nástupu křesťanství byl tento svátek nahrazen svátkem všech svatých ve smyslu vzpomínání na zesnulé. Po první světové válce, kdy zemřelo mnoho lidí, se začaly dělat průvody na hřbitovy a zdobit hroby. Pokládali se živé květiny, které symbolizují víru ve věčný život.
K dušičkám patří mnoho pověr, například lidé věřili, že v den dušiček vystupují mrtví z očistce a tak nádoby na olej naplnili máslem, aby si zesnulí mohli potřít spáleniny. Na svátky se také pekly dušičky, pečivo ve tvaru kostí a darovali se chudým, žebrákům a zaměstnancům.